vogelavos.cz
  Domů Napište nám
 

Životopis pokračování

Umění milovat život - literárně hudební pořad z korespondence Berty Suttnerové-Kinské,první ženské nositelky Nobelovy ceny za mír, s norským spisovatelem Björnstjernem Björnsonem a Alfredem Nobelem 2011 – 2013. Režie Olga Strusková, hudba Jaromír Vogel, produkce Blanka Vogelová.

Premiéra muzikálu pro děti s účinkujícími dětmi Královna Koloběžka 1 klasické lidové pohádky sebrané Boženou Němcovou kombinované s pohádkou Jana Wericha „Královna Koloběžka" doplněné multižánrovou hudbou Jaromíra Vogela, premiéra červen 2014., produkce Blanka Vogelová, režie Miroslav Kantek.

Premiéra divadelního představení Odkaz Berty Suttnerové – Kinské, červen 2014 v Clamgallasově paláci v Praze. Pořad věnovaný jak výročí první ženy v historii, která získala Nobelovu cenu za mír, tak i výročí počátku 1.světové války. Režie Olga Strusková, hudba Jaromír Vogel, produkce Blanka Vogelová.

Premiéra (15.11.2014) a reprízy divadelního představení „Z deníku hraběnky M.“ Příběh japonské dívky Micuko Aojamy (1874-1941), která se po sňatku . s rakouským diplomatem Heinrichem Coudenhove-Kalergim (Panevropa) stala hraběnkou na českém panství. V hlavní roli Zora Jandová, režie Olga Strusková, hudba Jaromír Vogel, produkce Blanka Vogelová. Představení jsou naplánována do roku 2016.

MAŽIF IV. festival židovské hudby věnovaný 70.výročí od konce 2.světové války byl uveden od 22.4.- 29.4.2015 v Praze v Jeruzalémské a Španělské synagoze, v Městské knihovně v Praze 1. Festival proběhl za účasti českých i zahraničních umělců a vrcholil koncertem dětí. Dramaturgie a produkce Blanka Vogelová.

Blanka Vogelová a Muzika Judaika uvedla na počest zesnulého sira Nicholase Wintona, který zachránil z území okupovaného Československa 669 dětí před smrtí v koncentračních táborech symfonickou svitu Shalom Winton od hudebního skladatele Jaromíra Vogela. Přes hodinu dlouhý hudební epos pro tohoto statečného a skromného člověka zazněl 23. října 2015 v 19,30 hodin v Betlémské kapli v provedení orchestru Filharmonici města Prahy pod řízením dirigenta Jiřího Havlíka. Vystoupili mnozí významní sólisté, jako např. René Kubelík z Německa, vokální solisté Iva Krůšková, Jana Štěrbová, Miloslava Vítková, Petra Havránková, Marie Vostatková, Petra Vondrová a Václav Polívka, dětský instrumentální kvintet Ady Slivanské. Úvodní slovo pronesl Jan Krejčí z Rotary Club Olomouc City.

Premiéra symfonické svity DUCHIFATJaromíra Vogela byla uvedena v rámci festivalu židovské hudby MAŽIF 5., Betlémská kaple, Praha 1 25.4.2016 od 19,30 hodin.Unikátní dílo bylo zkomponováno pro rozšířený symfonický orchestr, dětský instrumentální soubor a dětský smíšený sbor.

Jaromír Vogel zkomponoval v roce 2016 hudbu k filmu Sie riefen mich Nummer 170287 (Volali mě číslem 170287), režie Jorge Sánchez Calderon ve švýcarské produkci.

V témže roce vytvořil 3 symfonická díla: Blanžidka (4 věty), Gaertnerova symfonie (3 věty), Inspirenes pro Rabi Lowa (3 věty)- premiéra je chystaná na duben 2017.

[1]  [2]   [3] 

Poslední aktualizace:
14.2.2015