logo

Realizované projekty Muzika Judaika

Z deníku hraběnky M.
Odkaz Berty
Suttnerové Kinské

Královna Koloběžka 1.
Shalom Winton
MAŽIF-3
Koncert k 70. narozeninám
MAŽIF-2
Děti Wintonovi
Koncert pro sira Nicholase Wintona
Židovské housle v Praze 2.
Židovské housle v Praze 1.
MAZKERET
MAŽIF-1
20. výročí Šarbilach
Umění milovat život
Chaim Be Tikva


program MAŽIF

MAŽIF II
(Malý židovský festival)

proběhne 28. dubna 2013
ve velkém sále Městské knihovny
Praha 1, Mariánské nám. 1
od 17 hodin

Pořádá: z.s. MUZIKA JUDAIKA


Festival je dedikován státu Izrael.Je určen všem, kteří chtějí lépe poznat židovskou kulturu, protože ta zaujímá právě svojí originalitou. Nabídneme posluchačům to nejzajímavější z oblasti hudby, která na rozdíl od převážné většiny festivalů čerpá ze zcela jiných pramenů a navazuje na žánr, který byl od nástupu fašismu až po konec totalitní ery u nás tzv. na indexu. Přesto si židovská melodika i žánrová rozmanitost v posledním desetiletí minulého století opět našla své místo na naší hudební scéně a zájem o ni neustále stoupá jak mezi interprety, tak mezi posluchači. Chceme židovskou hudbu přiblížet všem a to bez ohledu na národnost a náboženství. Festival MAŽIF bude spojovat nejen hudbu, interprety, umělce a myšlenky, ale především LIDI samotné...V době sílícího neonacismu a antisemitismu jde o veliké vyjádření podpory a účasti. Pevně věříme, že ve světě, který se pokouší pozbýt smyslu, zůstávají v platnosti univerzální lidské hodnoty.

V tomto ročníku festivalu Mažif chceme oslovit náročnější příznivce židovské kultury. Obecenstvo si bude mít možnost poslechnout kromě klezmeru i díla židovských komponistů vážné hudby v podání našich a zahraničních vynikajících umělců, jako jsou klavírní virtuozka Marina Kantor (Izrael), Jiří Hošek – violoncello a Dominika Weiss Hošková – violoncello (Izrael), Alexander Shonert - housle, hudební soubor Tateloshn a kantor Michal Foršt, dívčí vokální trio Makabara, virtuozní trio L, chaim, Tut Sade, hudební skupina Shirah a ethno - symfonetický orchestr Sharbilach. Festival bude zahájen znělkou hudebního skladatele Jaromíra Vogela Mazif-intráda, kterou pro tento účel zkomponoval. Seznámíme vás také s ukázkou izraelských tanců v podání taneční skupiny Besamim. Záštitu na druhý ročník festivalu MAŽIF udělilo Velvyslanectví státu Izrael, Židovské muzeum v Praze, Milan Hein - ředitel divadla Ungelt, Společnost Berty Suttnerové - Kinské, Ethno radio.

Součástí festivalu bude projekce fotografií z Izraele Karla Cudlína, během které zazní reprodukovaná hudba Jaromíra Vogela, nositele řady zahraničních a domácích ocenění.


Vstupenky na:

Ticketportal nebo pokladna Městské knihovny Praha 1
tel: 222 113 425, 222 113 377.

Cena vstupenek 180/120 CZK


Program ke stažení

Info a prodej vstupenek: Blanka Vogelová, prezidentka Muzika judaika z.s. 739020260, 271742758, 737342266, 775176684

www.vogelavos.cz, email: muzikajudaika@seznam.cz