logo

Realizované projekty Muzika Judaika

Z deníku hraběnky M.
Odkaz Berty
Suttnerové Kinské

Královna Koloběžka 1.
Shalom Winton
MAŽIF-3
Koncert k 70. narozeninám
MAŽIF-2
Děti Wintonovi
Koncert pro sira Nicholase Wintona
Židovské housle v Praze 2.
Židovské housle v Praze 1.
MAZKERET
MAŽIF-1
20. výročí Šarbilach
Umění milovat život
Chaim Be Tikva


plakát Umění milovat život

Umění milovat život -
pořad z korespondence Berty Suttnerové-Kinské

Umělecká a produkční agentura MUZIKA JUDAIKA nabízí literárně hudební pořad z korespondence Berty Suttnerové -Kinské, první ženské nositelky Nobelovy ceny za mír, s norským spisovatelem Björnstjernem Björnsonem. Autorem textu, nazvaného Umění milovat život, je norský historik a spisovatel českého původu dr.Ladislav Řezníček, který nám prostřednictvím autentických dopisů přibližuje nejen vzájemný vztah těchto dvou velkých osobností, ale také jejich postoje a názory na sociální podmínky života a světové pacifistické hnutí přelomu 19. a 20.století.

Scénické čtení, v režii Olgy Struskové, je doplněno pro objasnění doby, životních osudů a historických souvislostí, projekcí filmu o Bertě Suttnerové Kinské, Alfredu Nobelovi a B.Bjornsonovi. Film vytvořila O.Strusková v roce 2009 ve spolupráci se studenty Gymnázia Přípotoční v Praze 10 -Vršovicích a pod odbornou supervizí dr.L.Řezníčka. Vznikl tak celistvý komponovaný pořad, a to jak pro dospělou veřejnost, tak pro školy. Autorem hudby, která obě části projektu spojí, je hudební skladatel Jaromír Vogel. Účinkují Radka Tesárková, Kateřina Dušková a Josef Hervert.

Kromě večerního představení pro dospělé publikum ve spolupráci s Gymnáziem Přípotoční v Praze – Vršovicích uspořádáme představení pro mládež, které bude mít následně za úkol v hodinách dějepisu nebo společenských věd vypracovat písemný projekt na téma B.Bjornson a B.Suttnerová a jejich společné úsilí o zachování mírumilovného světa. Pořad tedy nebude mít jen osvětové, ale i edukativní poslání. Cena představení se odvíjí dle dohody s pořadatelem.

Projekt záštitou podpořila Společnost Berty Suttnerové Kinské a Velvyslanectví Norského království.


VOGEL MUSIC AGENCY
Blanka Vogelová, prezidentka z.s. Muzika Judaika a koordinátorka projektu
739020260, 271742758
www.vogelavos.cz
IČO: 22836357
101 00 Praha 10, Voroněžská 26/330