logo

SVĚT NARUBY (TAKZVANÝ RÁJ)

Svět naruby

Divadelní představení z poezie Věry Weislitzové, manželky spisovatele Arnošta Lustiga, které je zároveň obrazem jejího osobního příběhu, poznamenaného holocaustem. Představení tvoří jak zmíněné verše, tak písně Kateryny Kolcové - Tlusté, doplněné o filmové ukázky ze života v ghettu Terezín a rodinné fotografie V.Weistlitzové. Projekt dále doplňuje scénická hudba skladatele Jaromíra Vogela.

Účinkují: Nataša Burger, Joserf Hervert a Kateryna Kolcová -Tlustá. Dramaturgie Eva Lustigová, produkce Blanka Vogelová, scénář a režie Olga Strusková. Uvádí MUZIKA JUDAIKA, z.s.

Cílem tohoto komponovaného literárně - hudebního pořadu je seznámit širokou veřejnost jednak s dílem Věry Weislitzové, která je u nás spíš známá jako manželka spisovatele Arnošta Lustiga, nikoliv jako autorka skvělého básnického díla, o jehož kvalitách svědčí citované recenze v popisu projektu například od Z.Urbánka. Dále bychom chtěli spojením uměleckých prostředků, tj. poezie a hudby, doplněných projekcí z ghetta Terezín a fotografií z osobního archivu rodiny Lustigových vytvořit pořad, který bude důstojnou připomínkou 70tého výročí státu Izrael a současně mementem za svobodu, nezávislost respekt a toleranci k lidem různých etnik.

1.Premiéra se koná 14.5.2018 od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Praha 8

2.Premiéra se koná 17.5.2018 od 16 hodin v Divadle U Valšů, Praha 1