logo

CO BY SE VÁM MOHLO LÍBIT

"Člověk bez humoru se nemusí ničeho bát – to nejhorší v životě už ho potkalo."

plakát Co by se vám mohlo líbit

Estrádní revue, ve které známý houslový virtuóz Alexander Shonert hraje české, ruské, židovské a evropské kompozice k pobavení i zamyšlení. Jeho jevištní partnerka, česká herečka Lilian Malkina (známá především jako babička z oscarového filmu Kolja), vypráví humorné příběhy z bývalého Sovětského svazu, Československa a Česka. Oba doprovází klavírní virtuózka Natalia Shonert.

Účinkuji:
Lilian Malkina
Alexander Shonert
Natalia Shonert

Lilian Malkina
Lilian Malkina pochází z Estonského Tallinu. 35 let působila v divadlech Tallinu, Petrohradu a Moskvy. Má za sebou 120 divadelních a 60 filmových rolí. Množství estrádních vystoupení odehrála v Rusku, USA, Německu i Česku. V Praze, která se stala jejím druhým domovem působí již 17 let v Divadle Na Fidlovačce, Divadle Viola, Divadle Y, Kalich a v Divadle Na Vinohradech. Natočila řadu rolí v českých filmech (Taková normální rodinka, Podvraťáci, Občanský průkaz, Vánoční kameňák) a televizních seriálech (Dobrá čtvrť, Ošklivka Katka, Gympl s ručením omezeným).

Alexander Shonert - housle
Houslový virtuóz Alexander Shonert je nositelem prestižních mezinárodních ocenění – Evropské ceny Gustava Mahlera, světové ceny Antonína Dvořáka a laureátem světové soutěže v Berlíně v interpretaci židovské hudby. Jeho profesionalita, mimořádný talent a hluboká emocionalita spolu s originální technikou hry na housle a výjimečnou schopností improvizace, si získaly uznání kritiků a posluchačů. A.Shonert koncertuje zejména v Evropě a USA, žije a působí v Praze. V roce 2015 odehrál dvouhodinový recitál v jednom z nejprestižnějších sálů USA, The National Gallery in Washington. Mistr Josef Suk o něm řekl: "Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný.“

Natalia Shonert – klavír
Klavírní virtuózka působila 25 let v Rusku na konzervatoři jako profesorka hry na klavír. Do České republiky přišla v roce 1999 a následovala tak svého syna Alexandera Společně odehráli řadu koncertů a natočili několik CD. Natalia Shonert působí trvale jako korepetitorka českých a zahraničních sólových i operních zpěváků. Hrála v Parlamentu ČR, na Bertramce, má za sebou řadu charitativních koncertů a opakovaně vystupovala i v televizi. Za uměleckou činnost jí Masarykova akademie umění udělila v roce 2002 Cenu Rudolfa II.

Délka programu je 70 minut.