logo

Realizované projekty Muzika Judaika

Z deníku hraběnky M.
Odkaz Berty
Suttnerové Kinské

Královna Koloběžka 1.
Shalom Winton
MAŽIF-3
Koncert k 70. narozeninám
MAŽIF-2
Děti Wintonovi
Koncert pro sira Nicholase Wintona
Židovské housle v Praze 2.
Židovské housle v Praze 1.
MAZKERET
MAŽIF-1
20. výročí Šarbilach
Umění milovat život
Chaim Be Tikvaprogram MAŽIF

KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA 1.
dětský muzikál

http://kralovnakolobezka1-muzikal.webnode.cz/

MUZIKA JUDAIKA z.s. připravuje ve spolupráci s VOGEL MUSIC AGENCY a ARTAVIS z.s. divadelní projekt - dětský muzikál, který osloví a pobaví děti, mládež i starší generaci. Je pojat cross-žánrově a vypracován jako tzv. family projekt. Jeho realizací hodláme navíc přispět k obohacení divadelního života Prahy a okolí.

Námět klasické lidové pohádky sebrané Boženou Němcovou „O chytré horákyni" kombinované s pohádkou Jana Wericha „Královna Koloběžka" patří nepochybně a zcela po právu k tomu nejlepšímu a doplněn multižánrovou hudbou Jaromíra Vogela bude určitě přínosem pro širokou veřejnost.

Dále jsme uvítali možnost přiblížit dílo Jana Wericha mladé generaci a zároveň tak upozornit i na další českou tvorbu v naprosto odlišném zpracování, než bylo dosud vytvořeno a upozornit tímto námětem na korupci, hloupost, lhostejnost, morálku.

Financování projektu bude založeno především na grantech, sponzorstvích, finančních darech, formou partnerství apod. Po premiéře, kterou hodláme uvést koncem roku 2014 ve velkém sále MKP v Praze 1, na Mariánském nám. budou následovat reprízy v průběhu roku 2014 na různých divadelních scénách v Praze. Také se chystáme nabídnout tento projekt i na obohacení programů kulturním zařízením v různých městech ČR, kde tento žánr, tedy muzikál pro děti chybí. Informace o projektu bude šířena na všech webových stránkách zúčastněných na festivalu, pomocí rozhlasu, TV, článků a informací v tisku, plakáty, letáky v prodejnách hudby (CD), hraček a koloběžek.

Hudba: Jaromír Vogel
Scénář: Šárka Vladková
Režie: Miroslav Kantek
Pěvecké nastudování: Dana Krausová
Produkce: Blanka Vogelová